O blogu,

O blogu,

utworzone przez | Listopad 6, 2019 | 0 komentarzy

Mój blog o nieruchomościach, moja praca, wiedza i doświadczenie pozwolą Wam zobaczyć więcej i dotrzeć tam, gdzie być może nigdy byście nie dotarli.

Zwrócimy uwagę na piękne kamienice w Poznaniu, nowe inwestycje deweloperskie, tereny i działki, na którym być może wybudujesz swój nowy dom.

Na moim blogu chciałabym przekonać Cię, że warto przed podpisaniem umów: umowy przedwstępnej, umowy kredytu, umowy deweloperskiej przeczytać postanowienia tych umów i je przeanalizować. W razie potrzeby możesz także negocjować warunki zakupu lokalu, podjąć decyzję o jej zawarciu lub zrezygnować. Dokładne zapoznanie się z inwestycją, ofertą dewelopera, ofertą kredytową – pozwoli Ci odpowiedzieć na pytanie, czy dana oferta jest dla Ciebie korzystna i możliwa do zrealizowania. Czy mieszkanie, dom, działka którym jesteś zainteresowany spłełnia Twoje potrzeby i oczekiwania.

Dla kogo jest ten blog:

Blog jest kierowany do osób, które chcą dowiedzieć się:

  • jak sprzedać swoją nieruchomość w Poznaniu,
  • jaką nieruchomosć wybrać do kupna: rynek pierwotny, czy wtórny, mieszkanie, dom, a może należy zastanowić się nad kupnem działki pod budową własnego domu.
  • jak wygląda procedura związana z zakupem własnego mieszkania, czy lokalu od dewelopera, przez podpisanie umowy przedwstępnej, umowy deweloperskiej, aż po wydanie lokalu w Twoje ręce i zawarcie umowy przenoszącej własność.
  • jak wygląda procesura zakupu nieruchomości na kredyt, bank udziela kredytu na zakup nieruchomości, musisz spełnić warunki do wypłaty kredytu, sprawdzić zdolność kredytową – przekonasz się, że wybór banku jest równiez istotny, w szczególności gdy przyjdzie Ci podpisać umowę kredytową na 30 lat.

Trochę słów o mnie.

W trakcie studiów prawniczych pracowałam w Kancelariach Prawnych i Adwokackich oraz w Sądzie Okręgowym w Poznaniu. Prowadzę biuro Taterka Nieruchomości Doradztwo i Inwestycji specjalizujące się w obrocie nieruchomościami. Umowami związanymi z obrotem nieruchomościami zajmuję się od ponad 15 lat.

A prywatnie …

Matka, żona i właścielka psa rasy cavalier.

Alicja Taterka z Eco Tools Szwajcaria Chodzieska FCI

Szczęśliwy dom – to ciepły dom pełen radości i uśmiechu.