Your search results

Budowa domu co musisz wiedzieć?

Opublikowano Alicja on 20 czerwca 2022
0

Budowa domu

Coraz więcej osób myśli o zakupie działki na, której wybuduje swój nowy dom. Nikt nie martwi się już dojazdem do centrum Poznania, doceniając spokój, ciszę i bliskość natury. 

Na co należy zwrócić uwagę, poszukując odpowiedniego miejsca?

Przede wszystkim należy się zastanowić nad tym, czego chcemy. 

  • Czy będzie to dom wybudowany przez dewelopera zgodnie z jego projektem i standardem ;
  • Czy zdecydujemy się na samodzielną budowę systemem gospodarczym lub zleconym;

Zakup nieruchomości od dewelopera jest szybszym i łatwiejszym rozwiązaniem pod względem organizacyjnym, ale wiąże się z istotnymi ograniczeniami i kompromisem w zakresie walorów użytkowych np. układu i wielkości pomieszczeń, umiejscowienia budynku na działce, jej wielkości czy okolicy.

Decydując się natomiast na samodzielną budowę domu mamy więcej możliwości w zakresie adaptacji nieruchomości do własnych potrzeb, doboru odpowiednich materiałów budowlanych, mamy większą kontrolę nad jakością wykonania. Jest to bardziej korzystne dla inwestora rozwiązanie z uwagi na brak dość dużej marży dewelopera. Budowa czasem trwa około 2-3 lata licząc od momentu zakupu działki, do dnia wprowadzenia, ale myślę że warto czekać i później cieszyć się własnym domem. Zlecając firmom zewnętrznym należy korzystać z usług fachowców, specjalistów. Taka budowa wymaga wiedzy z zakresu budownictwa – należy zatrudnić kierownika budowy – osoby, której rola zbliżona będzie do inspektora nadzoru, charakteryzującej się aktywną postawą i ukierunkowaniem na ochronę interesów (i grubości portfela) inwestora.

#budowadomu 

Compare Listings