Kredyt na mieszkanie lub dom?

Sytuacja finansowa na rynku ulega zmianie i dzisiaj o kredyt hipoteczny nie jest tak łatwo. Od 2014 roku obowiązuje specjalna Rekomendacja S wydana przez Komisję Nadzoru Finansowego, która reguluje kwestie wkładu własnego. Od początku 2017 roku wymagany wkład własny wynosi 20% sumy kredytu. Nie każdy z nas dysponuje od razu gotówką, jednakże jeśli tylko posiadamy oszczędności to możemy myśleć o zakupie mieszkania dla siebie lub pod inwestycję.

Warto przed zawarciem umowy ze sprzedającym ocenić swoje możliwości kredytowe, aby uniknąć niemiłych sytuacji lub utraty wpłaconego zadatku. 

Starając się o kredyt musisz przejść czasochłonną procedurę weryfikacyjną. Wszystko zaczyna się od złożenia wniosku o kredyt. Bank będzie wymagał od ciebie zaświadczeń o zatrudnieniu i dochodach. Przy działalności gospodarczej konieczne jest wiele dodatkowych dokumentów.

Jak już pozytywnie przejdziesz weryfikację, bank dodatkowo sprawdzi wybraną przez ciebie nieruchomość. Rzeczoznawcy bankowi wycenią jej wartość, a bank obciąży cię kosztami takiej ekspertyzy.

Niezbędna będzie również umowa przedwstępna kupna nieruchomości.

Musisz wiedzieć, ze cała procedura zajmie przynajmniej kilka tygodni, ale jesteśmy wstanie się do niej odpowiednio przygotować.

  • Bezpłatna analiza zdolności kredytowej kupującego; pamiętaj że bank może odmówić Ci przyznania kredytu
  • Poprawne złożenie wniosku do banku;
  • załączenie zaświadczenia o zatrudnieniu i dochodach, a przy działalności gospodarczej przedłożenie dodatkowych dokumentów do banku;
  • jeśli jesteś zainteresowany naszą nieruchomością na sprzedaż, udostępnimy Ci również pełną dokumentację dotyczącą nieruchomości;
  • Bank dokonuje własnej wyceny, ekspertyzy bankowej, a cena zakupu powinna być zgodna z przyjętą wyceną przez bank.
  • Umowa przedwstępna kupna sprzedaży nieruchomości, warto w niej zawrzeć zapisy pozwalające odstąpić od transakcji bez ponoszenia kosztów w przypadku odmowy przeznania kredytu przez bank.

Współpraca z nami znacznie przyspiesza zakup nieruchomości na kredyt. Sprawdź jak jeszcze możemy Ci pomóc.

Jeśli chcesz sprawdzić jaka jest Twoja zdolność kredytowa w Banku, dowiedzieć się do jakiej kwoty będziesz mógł nabyć nieruchomości w Poznaniu zadzwoń do nas pod numer 728 550 005 lub napisz na  email: alicja@taterka.com.pl, a my skontaktujemy się z Tobą. 

Statystyki cen


Nowości w Taterka


Dlaczego Taterka


Jak sprzedać