Kredyt na mieszkanie lub dom?

Sytuacja finansowa na rynku ulega zmianie i dzisiaj o kredyt hipoteczny nie jest tak łatwo. Od 2014 roku obowiązuje specjalna Rekomendacja S wydana przez Komisję Nadzoru Finansowego, która reguluje kwestie wkładu własnego. Od początku 2017 roku wymagany wkład własny wynosi 20% sumy kredytu. Nie każdy z nas dysponuje od razu gotówką, jednakże jeśli tylko posiadamy oszczędności to możemy myśleć o zakupie mieszkania dla siebie lub pod inwestycję.

Warto przed zawarciem umowy ze sprzedającym ocenić swoje możliwości kredytowe, aby uniknąć niemiłych sytuacji lub utraty wpłaconego zadatku. 

Starając się o kredyt musisz przejść czasochłonną procedurę weryfikacyjną. Wszystko zaczyna się od złożenia wniosku o kredyt. Bank będzie wymagał od ciebie zaświadczeń o zatrudnieniu i dochodach. Przy działalności gospodarczej konieczne jest wiele dodatkowych dokumentów.

Jak już pozytywnie przejdziesz weryfikację, bank dodatkowo sprawdzi wybraną przez ciebie nieruchomość. Rzeczoznawcy bankowi wycenią jej wartość, a bank obciąży cię kosztami takiej ekspertyzy.

Niezbędna będzie również umowa przedwstępna kupna nieruchomości.

Musisz wiedzieć, ze cała procedura zajmie przynajmniej kilka tygodni, ale jesteśmy wstanie się do niej odpowiednio przygotować.

Jeśli chcesz sprawdzić jaka jest Twoja zdolność kredytowa w Banku, dowiedzieć się do jakiej kwoty będziesz mógł nabyć nieruchomości w Poznaniu zadzwoń do nas pod numer 728 550 005 lub napisz na  email: alicja@taterka.com.pl, a my skontaktujemy się z Tobą. 

Statystyki cen


Nowości w Taterka


Dlaczego Taterka


Jak sprzedać