Chcesz sprzedać swój dom?

Wpisz tutaj swoje dane lub zadzwoń pod numer
+48 728 550 005

Sprzedaż nieruchomości z Taterka

W Taterka Nieruchomości co chwilę rozmawiamy o możliwości sprzedaży z jednoczenym zakupem nowego mieszkania, domu.

Planuj sprzedaż

Chcesz sprzedać działkę, dom lub mieszkanie własnościowe?

Chwile przed podjęciem ostatecznej decyzji o sprzedaży nieruchomości, to czas, w którym mnożą się pytania. Kiedy najlepiej sprzedać? Jaką kwotę jestem w stanie uzyskać ze sprzedaży? Czy powinienem najpierw sprzedać, a może kupić?

3 Kluczowe kwestie, które warto przemyśleć:

Zastanów się kiedy najlepiej sprzedać swój dom lub mieszkanie

Ustal, jaką kwotę uzyskasz ze sprzedaży

Zapoznaj się z tematyką sprzedaży nieruchomości obciążonej hipoteką

Zastanów się kiedy najlepiej sprzedać swój dom lub mieszkanie

Określenie idealnego momentu na rozpoczęcie procesu sprzedaży nieruchomości zależy od indywidualnej sytuacji sprzedającego. Są jednak miesiące jak: marzec, kwiecień, czerwiec, w których sprzedaż nieruchomości z reguły znacznie wrasta. Jeśli w momencie wprowadzenia twojej nieruchomości na rynek konkurencja jest silna, konieczne będzie zastosowanie zabiegów mających na celu wyróżnienie oferty. W sytuacji przeciwnej, kiedy podaż jest mniejsza, szansa na uzyskanie wyższej ceny rośnie. Skontaktuj się z nami i dowiedz jakie rozwiązanie byłoby dla Ciebie korzystniejsze.

Skontaktuj się z nami

Jaka jest wartość nieruchomości?

Pośrednik oszacuje wartość nieruchomości i przekaże Ci informację za ile możesz sprzedać swoją nieruchomość. (Bezpłatna wycena). Wskazane jest także samodzielne zapoznanie się z aktualnymi stawkami na lokalnym rynku mieszkaniowym oraz analiza cen transakcyjnych nieruchomości sprzedawanych w Twojej okolicy.

Istnieje kilka miejsc, w których można znaleźć te informacje:

 • Na allegro.pl możesz wycenić swój dom bezpłatnie. Wystarczy uzupełnić informacje o swojej nieruchomości i bezpośrednio uzyskać wskazanie wartości. Wyceny są oparte na wartościach domów sprzedawanych w Twojej okolicy.
 • Na gratka.pl i otodom.pl możesz wpisać adres domu i poznać ostateczne ceny za nieruchomości, które zostały sprzedane w okolicy.

Na bieżąco obserwujemy sytuację na rynku mieszkaniowym w Twojej lokalizacji, aby proponowana cena sprzedaży była zgodna z wyceną rzeczoznawcy bankowego i aktualną wartością nieruchomości.

Nieruchomość obciążona kredytem hipotecznym

Wpis banku w hipotekę nieruchomości stanowi pewne ograniczenie w procesie jej sprzedaży ale absolutnie jej nie uniemożliwia. W tej sytuacji jest po prostu więcej formalności. Mimo wpisu banku w księdze wieczystej właścicielem nieruchomości pozostajesz wciąż Ty. Przy załatwianiu formalności związanych z przygotowaniem do sprzedaży nieruchomości obciążonej warto pamiętać o kilku kwestiach i dobrze wszystko rozplanować w czasie.

Przede wszystkim potencjalny nabywca musi zostać poinformowany o stanie prawnym nieruchomości wraz z informacją o obciążeniu jej kredytem. Konieczne będzie zatem uzyskanie z banku zaświadczenia o aktualnym saldzie kredytu wraz z deklaracją wydania dokumentów pozwalających na zwolnienie zabezpieczenia. Kwestią, jaką również należy ustalić z bankiem, jest prowizja pobierana za wcześniejszą spłatę zadłużenia. Kolejnym krokiem jest wystąpienie do banku o promesę wydania zgody na wykreślenie zapisu z księgi wieczystej zaraz po otrzymaniu przelewu od kupującego nieruchomość. Gwarantuje to uregulowanie sytuacji prawnej nieruchomości.

Przede wszystkim pamiętaj o tym, że nieruchomość z hipoteką można sprzedać, a potencjalny nabywca nie zniechęci się do jej zakupu, jeśli tylko zostanie dokładnie poinformowany o specyfice sprzedaży takich nieruchomości.

Przygotowanie nieruchomości do sprzedaży

Lepiej sprzedać przez pośrednika

Sprzedaż za pośrednictwem biura nieruchomości to opłacalna inwestycja. Niepodważalny atutem skorzystania z usług pośrednika nieruchomości jest dostęp do zdobywanej latami wiedzy oraz wieloletniego doświadczenia w zakresie sprzedaży.

3 Kluczowe kwestie do rozważenia:

Przygotowanie domu na sprzedaż
Jednoczesne poszukiwania nowego domu
Skorzystaj z naszej bezpłatnej porady

Zacznij od przygotowania nieruchomości na sprzedaż

Rzetelne przygotowanie nieruchomości do sprzedaży jest kluczowe dla uzyskania oczekiwanej ceny. Jeśli zastanawiasz się od czego tak naprawdę zacząć, oferujemy Ci pomoc w przygotowaniu nieruchomości na sprzedaż, abyś w tym czasie, bez niepotrzebnych obciążeń, mógł szukać swojego nowego mieszkania lub domu. Komfort spokojnej głowy oraz gwarancję profesjonalnego przygotowania nieruchomości do sprzedaży zyskasz korzystając z naszej bezpłatnej usługi Przygotowanie.

W wielu przypadkach sprzedaż nieruchomości wiąże się z jednoczesnym lub planowanym zakupem nowej nieruchomości. Połączenie sprzedaży z zakupem wymaga wielu czynności oraz odpowiedniej koordynacji. Gwarantujemy, że odpowiednie przygotowanie tego procesu pozwoli przejść przez każdy z jego etapów z sukcesem.

Wstępna wycena nieruchomości, przygotowanie do sprzedaży oraz nasze porady są całkowicie bezpłatne do momentu sprzedaży lub zakupu nieruchomości. W momencie sfinalizowania transakcji uiszczana jest zwyczajowo przyjęta na rynku mieszkaniowym opłata, analogiczna z opłatą za pośrednictwo.

Skontaktuj się z nami

Jednoczesne sprzedaż nieruchomości oraz poszukiwanie nowego domu

Bezpłatna usługa Przygotowanie

Zapoznaj się ze szczegółami pomocy jaką otrzymasz przed sprzedażą nieruchomości w ramach naszej usługi Przygotowanie:

 • Określimy wartość nieruchomości. Dowiesz się jaką cenę możesz uzyskać przy ewentualnej
  sprzedaży. Uzyskane w ten sposób rozeznanie na rynku nieruchomości da Ci jednocześnie
  wstępną informację ile będzie trzeba zapłacić na nową.
 • Sprawdzimy stan prawny nieruchomości i przygotujemy dokumenty niezbędne do sprzedaży.
 • Wykonamy sesję fotograficzną zawierającą piękne zdjęcia nieruchomości i przygotujemy jej
  profesjonalny opis.
 • Pomożemy Ci fizycznie przygotować nieruchomość na sprzedaż.
 • Wykonamy plany wraz z pełną dokumentacją mieszkania, domu.
 • Potencjalny nabywca może figurować w naszym rejestrze i możemy łatwiej zainteresować go
  kupnem.
 • Otrzymasz zakres usług naszego pośrednictwa oraz przegląd trzech etapów procesu
  sprzedaży.
 • Otrzymasz bezpłatne porady dotyczące sprzedaży i kupna nieruchomości.
 • Umożliwimy Ci kontakt z dobrym i sprawdzonym doradcą kredytowym, mającym dostęp do
  korzystnych warunków kredytów i pożyczek oferowanych przez prawie wszystkie banki w
  Polsce.

Z naszą usługą Przygotowanie sprzedaż nieruchomości rozpoczyna się łatwo i bezpiecznie. Twoja nieruchomość jest gotowa na sprzedaż.

W trakcie sprzedaży

Jesteśmy do dyspozycji sprzedających i kupujących

Zdradzimy Ci teraz pewien sekret pośredników sprzedaży nieruchomości: najbardziej irytującą częścią procesu sprzedaży są negocjacje. Jest to jednocześnie jeden z jego najciekawszych etapów.

W Taterka Nieruchomości dbamy o komunikację i zapewniamy, że jako strona sprzedająca, jesteś o wszystkim na bieżąco informowany. Naszym celem jest, aby posiadane przez nas wiedza i doświadczenie umożliwiły kupującemu bezpieczny zakup nieruchomości, a sprzedający byli zadowoleni z ceny sprzedaży.

Pamiętaj, że negocjacje kończą się dopiero w chwili zawarcia umowy.

Elementy sprzedaży z biurem Taterka:

 Przygotowanie umów

 Obsługa wpłaconej przez kupującego zaliczki

 Rezerwacja i przygotowanie do spotkania wstępnego

 Ustalenie terminu aktu notarialnego z Kancelarią Notarialną

 Pomoc w uzyskaniu kredytu hipotecznego

 Wnioskowanie o dokumenty

 Listy kontaktów pomocnych przy sprzedaży i przeprowadzce

 Projektowanie wnętrz

 Przekazanie lokalu kupującym

Marketing w Taterka

Tradycyjna reklama trafia do masy odbiorców bez względu na to czy są faktycznie zainteresowani jej treścią. Prezentując oferty nieruchomości na sprzedaż w Taterka Nieruchomości wykorzystujemy nowoczesne technologie, aby mieć pewność, że Twoja nieruchomość jest widoczna zarówno dla aktywnie jak i pasywnie poszukujących nieruchomości.

3 Kluczowe kwestie do rozważenia:

 Zadbaj o to co najważniejsze

 Pokaż innym to, co chcą zobaczyć

 Lokalnie znaczy lepiej

Szczegółowy opis oferty

Osoby chcące kupić nieruchomość potrzebują konkretnych informacji podanych w sposób czytelny i zrozumiały, ale nie nudny. Warto dopracować treść opisu, aby pobudzić wyobraźnię czytającego i zmotywować go do dalszego kontaktu. Konkretne informacje to: lokalizacja, krótka charakterystyka poszczególnych pomieszczeń, opłaty.

Jak zwykle sukces tkwi w szczegółach, dlatego opis nieruchomości zacznij od cechy, która szczególnie charakteryzuje i wyróżnia nieruchomość (np. Urokliwy domek w rustykalnym stylu w pięknej okolicy). Tę informację warto powtórzyć w treści opisu. Najważniejsze elementy opisu warto wypunktować. Opis opieraj na przymiotnikach, które budują pozytywne skojarzenia, ale jednocześnie informują: przestronny, przytulny, jasny, otwarty. Postaw na rzetelność opisu – jeśli jakaś informacja nie będzie mogła zostać potwierdzona podczas prezentacji zaufanie oraz motywacja do zakupu automatycznie spadną.

Dodatkowo dobre zdjęcia oraz treść zoptymalizowana dla wyszukiwarek internetowych umożliwią Ci dotarcie do określonej grupy odbiorców.

Większa widoczność

Dzięki nowoczesnej technologii Twój dom stanie się bardziej widoczny dla osób zainteresowanych zakupem nieruchomości dzięki wiodącym mediom cyfrowym i społecznościowym.

 • facebook, instagram
 • dalsza widoczność

Lokalna reklama

Dzięki szerokiemu zasięgowi widoczności naszych ofert możemy zapewnić, iż nikt nie przeoczy szansy na znalezienie konkretnego mieszkania, domu, czy działki wśród dostępnych aktualnie nieruchomości na sprzedaż.

 

 • Dodajemy reklamy do lokalnych mediów w naszej społeczności
 • Stosujemy tradycyjne reklamy drukowane
 • Dodajemy wirtualne wyświetlacze agencji nieruchomości, aby zwiększyć zainteresowanie Twoją ofertą

Podpisanie umowy kupna sprzedaży nieruchomości

Jeśli decyzja o sprzedaży nieruchomości jest już podjęta, a strony ustaliły już warunki transakcji, pora podpisać umowę.

Co zawiera umowa?

Umowa kupna sprzedaży nieruchomości musi być zawarta na piśmie, nie może być ustna. Umowa przedwstępna może zostać zawarta w formie zwykłej lub notarialnej. Od jej formy zależą również skutki prawne samej umowy, a co za tym idzie możliwość egzekwowania ustaleń zawartych w umowie.

Pamiętaj! Umowa ostateczna, zwana też umową przyrzeczoną, musi być zawarta w formie aktu notarialnego pod rygorem nieważności.

Punkty, które muszą być zawarte w umowie:

 Określenie stron transakcji

 Dokładne zdefiniowanie przedmiotu umowy (numer KW)

 Cena sprzedaży

 Warunki i terminy płatności, łącznie z warunkami wpłaty zaliczki lub zadatku na poczet wykonania umowy przyrzeczonej

 Termin i warunki przekazania przedmiotu umowy

 Określenie zasad płatności

Brak terminu zawarcia umowy ostatecznej oraz przekazania należności i wydania przedmiotu umowy, nie powoduje nieważności umowy przedwstępnej.

Pamiętaj! Nie istnieje możliwość warunkowego przeniesienia prawa własności nieruchomości, uzależniona od wpłaty należności przez kupującego.

Prawo własności zostaje przeniesione na kupującego w momencie podpisania umowy definitywnej o przeniesienie prawa własności.

Aby dowiedzieć się więcej na temat umów – kliknij tutaj.

Moment podpisania umowy

Z reguły, aby podpisać umowę kupna sprzedaży nieruchomości, wszystkie zaangażowane osoby: kupujący, sprzedający, pośrednik, spotykają się w kancelarii notarialnej lub biurze pośrednika.

Przeprowadzka i przekazanie domu

Pozwól nam skontaktować się z Tobą w celu bezpłatnej oceny ustnej. Nie zobowiązujesz się do niczego w związku z wyceną.

Klikając przycisk Skontaktuj się ze mną, wyrażasz zgodę na Warunki użytkowania i Politykę prywatności

Statystyki cen


Nowości w Taterka


Dlaczego Taterka


Jak sprzedać