Alicja Taterka email:alicja@taterka.com.pl

Alicja Taterka email:alicja@taterka.com.pl

Swarzędz/ Zalasewo przepiękna okolica blisko Poznania

Coraz więcej osób zamiast kupować mieszkanie w zatłoczonym Poznaniu, wybiera nieruchomości do kupna w Swarzędzu, Zalasewie.

Myślę, że jest to jedno z najlepszych miejsc do zamieszkania. Spokojna okolica w szczególności Nowa wieś, osiedle Raczyńskiego, Mielżyńskiego. Fantastyczni ludzie, wszędzie blisko, szkoły, przedszkola, basen dla dzieci, korty tenisowe i inne atrakcje.

Dojedziesz do Poznania szybko linia swarzędzka 405, 401 lub 155 kierunek rondo Rataje.

Z nami możesz sprzedać, kupić, wynająć mieszkania, domy.

Mieszkania, domy, działki Swarzędz / Zalasewo

os. Raczyńskiego Swarzędz
Taterka Nieruchomości Swarzędz
Mieszkania w Swarzędzu kupno, sprzedaż, wynajem.
Szybki dojazd do Poznania Swarzędz
Jadąc w kierunku Swarzędza od Tulc.

Mieszkania na Warszawskiej Poznań.

W dniu dzisiejszym najemca dokonywał zwrotu lokalu. Mieszkał w kawalerce przy ul.Warszawskiej ponad 3 lata.

Mieszkanie w bieli / kilka lat temu wspólnie z właścicielem przygotowaliśmy je do wynajęcia i tak właśnie w tym roku mija nam 5 lat współpracy. Panie Jarku, dziękuję za dotychczasowe zaufanie i miłą współpracę, i myślę, że przed nami kolejne owocne lata.

Mieszkanie na Warszawskiej jest właśnie wolne. Możesz zobaczyć je na naszej stronie głównej.

mieszkania do wynajęcia ul. Warszawska Poznań

Aktualnie trwają prace malarskie i drobne prace poprawiające jakość życia nowym mieszkańcom. Kawalerka położona jest w bloku z lat 80 tych – w jazd na teren osiedla jest od ul. Krańcowej.

skrzyżowanie ulic Poznań ul. Warszawska/Krańcowa
widok na ul. Warszawską Poznań

Budynek ma także piwnicę, długą piwnicę.

piwnica w budynku ul. Warszawska 87 Poznań

Czy najemca może się zameldować w wynajmowanym lokalu?

Przekazując mieszkanie do wynajęcia, wynajmujący często wymagają od zarządcy uwzględniania w umowie najmu zapisów o niewyrażeniu zgody na zameldowanie się najemcy w wynajmowanym lokalu.

Aktem prawnym regulującym obowiązki obywateli względem czynności zameldowania jest ustawa z dnia 24 września 2010 roku o ewidencji ludności, ktora to nakłada na obywateli polskich obowiązek dokonania meldunku na terenie Polski, tym samym wyznaczając ustawowy termin 30 dni na meldunek licząc od dnia przybycia na nowe miejsce. Jednocześnie ta sama ustawa nie przewiduje sankcji – jeśli się nie zameldujemy, więc w zasadzie kto chce to się melduje, kto nie chce tego nie robi.

Czy zatem można zabronić najemcy zameldowania w wynajmowanym lokalu?

Nie ma takiej potrzeby, albowiem zameldowanie jest czynnością administracyjną tj. potwierdzeniem ewidencyjnym stanu faktycznego i samo z siebie nie stanowi tytułu prawnego do lokalu, dlatego też meldunku takiego nie należy się obawiać. Zameldowanie w lokalu najemcy stanowić może problem jedynie przy umowie najmu zawartej na czas nieokreślony, jeżeli najemca nie posiada innego miesjca zamieszkania.

Zwarcam również uwagę na fakt, iż wszelkie klauzule zawarte w umowie najmu np. o nie wyrażeniu zgody na przez wynajmującego na zameldowanie się najemcy w wynajmowanym lokalu mieszkalnym, stoją w sprzeczności z przepisami prawa nakładającymi na najemcę obowiązek meldunkowy.

Zgodnie z ustawą o ewidencji ludności określa w art 28 ust 1 pkt 2, iż warunkiem koniecznym do zameldowania jest posiadanie tytułu prawnego do lokalu. W naszym przypadku będzie to tj. akt własności, umowa najmu, umowa użyczenia. Jeśli jestem najemcą – to do dokonania meldunku wystarczy posiadanie aktualnej umowy najmu i nie jest wymagana zgoda właściciela nieruchomości.

Co w przypadku, gdy właściciel zawarł w umowie zapis, iż jako wynajmujący nie wyraża zgody na zameldowanie najemcy na czas zawarcia umowy najmu. W takim przypadku urząd może odmówić nam meldunku, ale czy słusznie ? Moim zdaniem, nie jak analizowałam przepisy regulujące najem art 659-692 KC oraz ustawy o własności lokali to nie odnoszą się one do kwestii meldunku, co pozwala wysunąć wnioski, iż urzędy nie powinny odmawiać najemcy meldunku, tym bardziej jeśli umowa najmu zawarta jest na czas określony. Inną kwestią jest meldunek w przypadku umów zawartych na czas nieokreślony, czy umowy dot. najmu okazjonalnego.