Alicja Taterka email:alicja@taterka.com.pl

Alicja Taterka email:alicja@taterka.com.pl

Wnioskuj o kredyt w banku z doradcą.

Podejmij słuszną decyzję, korzystaj z porad specjalistów i wnioskuj o kredyt na dobrych warunkach.

Ten wpis kieruję szczególnie do osób młodych, którzy jeszcze nie są na etapie zakupu własnego mieszkania lub domu. Co powinni wiedzieć? Aby podejmować w życiu właściwe decyzje.

Przez umowę o kredyt rozumie się umowę, w której kredytodawca (bank) udziela konsumentowi (klientowi banku) kredytu lub przyrzeka, że go udzieli pod zastaw, hipotekę.

Na kredyt możesz nabyć: prawa własności budynku mieszkalnego lub lokalu mieszkalnego stanowiącego odrębną nieruchomość, a także ich budowy lub przebudowy, spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu, prawa własności nieruchomości gruntowej lub jej części, udziału we współwłasności budynku mieszkalnego lub lokalu mieszkalnego stanowiącego odrębną nieruchomość lub udziału w nieruchomości gruntowej.

Decyzja kredytowa

Aby otrzymać decyzję kredytową z banku, należy złożyć wniosek kredytowy. Wniosek o kredyt przygotuje w Twoim imieniu nasz doradca. Jeśli jednak nie złożyłeś wniosku o kredyt, wtedy otrzymujesz decyzję kredytową i formularz. Decyzja kredytowa wraz z formularzem jest ważna 14 dni licząc od dnia jej przekazania. W przypadku przekazania decyzji kredytowej przed dwudziestym pierwszym dniem od dnia złożenia wniosku,  okres związania kredytodawcy tą decyzją ulega wydłużeniu o okres, o jaki został skrócony 21-dniowy termin. Bank nie może wymagać od Ciebie, abyś podjął w tym czasie decyzję kredytową. Musisz też wiedzieć, że możesz wnioskować także o projekt umowy kredytowej, sporządzonej zgodnie z warunkami zawartymi w decyzji kredytowej.  

Ważne!

Gdyby okazało się, że nie zdecydujesz się na kredyt w tym banku, nie zawarłeś umowy kredytowej, a kwota kredytu nie została wypłacona wtedy opłaty i koszty uiszczone przez kredytobiorcę podlegają zwrotowi.

Musisz wiedzieć, że:

Dobry doradca kredytowy jest obowiązany do stosowania zasad dobrych praktyk w zakresie świadczenia usług związanych z kredytem hipotecznym. Uwzględnia Twoje interesy, doradza, uwzględnia Twoje interesy jako kredytobiorcy. Realizuje wszelkie czynności bankowe na linii Bank – klient.

Inwestycja w mieszkanie na wynajem.

Chcąc inwestować w nieruchomości należy pamiętać, że nie jest tak, że inwestycja w mieszkanie na wynajem to nieskończone źródło wysokich zysków. Należy pamiętać, że jedni kupując na inwestycję zarobią więcej, a inni mniej. Do tego należy wziąć pod uwagę ryzyko braku zarobków , wręcz strat.  Jednakże uważam, że przy dobrej współpracy z właścicielem, najemcą mieszkania możemy maksymalnie zmniejszyć ryzyko. Najemcy praktycznie sami odpowiadają na dodane na naszej stronie oferty, na bieżąco informują nas o sytuacjach w lokalu, pomagamy rozwiązać ich problemy, doradzamy, informujemy właściciela.

To jakie uzyskasz przychody z tytułu umowy najmu, zależy od wielu czynników. Zacząć jednak należy od analizy samej inwestycji jeszcze na etapie wyboru nieruchomości. Oczekiwana rentowność w mieszkanie na wynajem zależy od ceny zakupu nieruchomości, a także popytu na mieszkania w danej lokalizacji. Rentowność netto uwzględnia 10,5 miesięczny okres wynajmu mieszkania oraz czynsz do administracji płacony przez właściciela lokalu, a także podatek ryczałtowy od przychodów z wynajmu w wysokości 8,5 %.

Kupujący i jego zdolność kredytowa

W przypadku osoby zainteresowanej zakupem nieruchomości najważniejsze jest to czy klient posiada zdolność kredytową w banku, do jakiej kwoty powinien poszukiwać nieruchomości do kupna i w zasadzie na ile go stać.

Nie pozostawiam Państwa bez pomocy. Obsługując Poznański Rynek Mieszkaniowy współpracuję i posiadam sprawdzony zespół doradców i specjalistów z zakresu prawa nieruchomości, prawa bankowego oraz kredytów hipotecznych. W związku z tym, iż moim założeniem jest udzielenie fachowego wsparcia w zakresie kredytów mieszkaniowych, przekażę Państwu dobry kontakt do osoby, eksperta, który w ciągu kilku godzin oceni Państwa zdolność kredytową.

Dokładna analiza zdolności kredytowej pozwoli nie tylko zaoszczędzić czas, ale przede wszystkim zminimalizuje ryzyko utraty np. wpłaconego na rzecz sprzedającego zadatku i co najważniejsze doprowadzi do realizacji transakcji.

Chcesz sprawdzić swoją zdolność kredytową

Bank udzielający kredytu, udzieli odpowiedzi na pytanie w jakich granicach, możliwościach finansowych możemy się faktycznie poruszać. Sytuacja może wymagać szybkiej decyzji zakupowej i wtedy trzeba wiedzieć, ile i kiedy będą pieniądze.